You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Prekladač Babel

Paste this code into your website: Customize

Prekladač Babel

*** For english description please scroll down ***

Najlepší prekladač všetkých čias s najpresnejším rozpoznávačom reči!

Učíš sa nový jazyk? Cestuješ niekam, kde nehovoríš miestnym jazykom? Sníval si vždy o tom, že sa naučíš nadávky v tridsiatich jazykoch?

Tak, tu je koniec všetkých očakávaní. Babel je tu, aby ti pomohol. Stačí, ak povieš, čo si myslíš, a Babel pomocou najlepšieho rozpoznávača reči pochopí, preloží, a potom vysloví slová vo zvolenom jazyku.

Je fakt, že musíš poznať aspoň jeden jazyk.

To prakticky znamená, že dostaneš vlastného tlmočníka, ktorý ti bude okamžite k dispozícii, dokonca oveľa lacnejšieho než akým je skutočný tlmočník. A k tomu všetkému ho nie je potrebné ani kŕmiť. Potrebuje len internetové spojenie, ale len v malom množstve údajov.

Dokonca sa môžeš spojiť aj pomocou funkcie AirLink s iným prístrojom iPhone alebo iPad, a preklad sa automaticky zobrazí na pripojenom zariadení!The best voice translator ever with the most accurate speech recognition engine!

Are you learning a new language? Are you going to travel to a foreign country where you don't speak the language? Have you always dreamed to learn how to swear in 35 different languages?

Well, the wait is over. Babel's here for you. You only have to speak your mind, then using the world's best speech recognition engine, Babel will understand it, translate it, and speak it in the language you choose.

Granted, you'll have to speak at least one language for this to work.

Using Air Link, you can pair up with another iPhone or iPad, and send the translation to the other person's device.

So basically, you have your own interpreter translating immediately, for a lot less than an actual interpreter would cost. Eats a lot less too. Well, it only needs some internet connection, but not much.

Supported languages & dialects:
English (US, UK, Australia), Spanish (Spain, Mexico), French (France, Canada), German, Italian, Japanese, Mandarin (China, Taiwan), Cantonese, Hindi, Korean, Dutch, Norwegian, Swedish, Danish, Portuguese (Portugal, Brazil), Polish, Russian, Czech, Finnish, Hungarian, Arabic (Saudi, UAE & Egypt), Indonesian, Turkish, Greek, Slovak, Thai, Romanian
Features
Developer
BitKnights LLC